Автобусот излетал од патот во Лазаревац, шест лица се повредени

Шест лица се повредени на територијата на Општина Лазаревац кога автобус на Ласта излетал од патот, потврдија за РТС од сообраќајната полиција.

Несреќата се случила околу седум и пол, на патот Аранѓеловац кај Мали Црљани.