Автомобил излета од патот Охрид-Кичево, жена тешко повредена

30

На 02.09.2021 во 06.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(67) од с.Лешани, охридско, излетало од коловозот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Љ.М.(36) од с.Лешани, констатирани во болницата за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“-Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.