Автoмобил се заби во автобуска постојка во Куманово

19

Дваесет и двегодишен возач од Куманово, во петрокот рано утрото излетал од булеварот во Куманово, удрил во пешак и во кабина од автобуска постојка, информираше денеска СВР Куманово.

Утрово во 06:15 часот на булeварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, 22-годишниот Ј.Ф. oд Куманово, управувајќи патничко возило „шкода октавија“ со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во кабина од автобуска постојка, а потоа и во 37-годишниот пешак Р.К. од Куманово. Во незгодата пешакот и возачот се здобиле со повреди и биле пренесени во болницата во Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од полицијата во Куманово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.