Бајден и понатаму пред Сандерс

Поголемиот број на гласачи на партиските избори за претседателски кандидат на Демократската партија во американските сојузни држави Илиноис, Флорида и Аризона веруваат дека поранешниот потпретседател Џо Бајден е посигурен во решавање на сериозни кризни ситуации од Берни Сандерс, покажуваат резултатите од најновата анкета на агенцијата „Едисон рисерч“.

Анкетата е спроведена преку телофон за време на изборниот процес во кој учествуваа голем број деократски гласачи и покрај епидемијата на новиот коронавирус.

Додека други анкети покажаа дека Американците се многу загрижени поради еодидемијата со Ковид-19 отколку пред две недели.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.