Бајден се исплаши од велигденски зајак (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Џозеф Бајден се исплаши од велигденски зајак, кој се појави за да се поздрави со него.

Бајден разговараше со претставници на американските медуми, по што се исплаши од зајакот и реши да си замине.

Претседателот го прекина говорот и избега од зајакот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.