Баерн го ангажираше младиот Куизанс

70

Германскиот фудбалски првак Баерни од Минхен во неделата го ангажираше младиот француски репрезентативец Микаел Куизанс.

Дваесетгодишниот играч роден во Стразбур досега настапуваше за Борусија Менхенгалдбах, а вредноста на неговиот трансфер во Минхен изнесува 10 милиони евра. Со Баварците Куизанс потпиша договор до 2024 година.

Куизанс е член на француската селекција до 20 години, а во сезоната 2017/2018 беше избран за најдобар играч на тимот од Менхенгалдбах.

Тој е инаку третиот француски фудбалер кој ова лето дојде во редовите на Баер, по бекот Лукас Ернандез и Бенжамин Павар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.