Балак се враќа во Челзи

57

Се чини дека менторот на Челзи, Френк Лампард, повторно ќе ја обедини „златната“ генерација на „сините“. Михаел Балак е уште еден поранешен играч кој може да се врати во клубот. Фудбалската легенда се шпекулира дека ќе се приклучи на тимот како директор за фудбалски прашања.

Поранешниот германски капитен ја посети тренинг-базата во Кобам и внимателно ги следеше активностите. Потоа се состана со тренерот Френк Лампард и техничкиот советник Питер Чех. Тројцата играа заедно 4 години, откако освоија една титула во Премиерлигата и стигнаа до финалето во Лигата на шампионите.

Денес, „сините“ гостуваат во Саутемптон во натпревар од 8. коло во Премиер лигата. Дуелот почнува од 15 часот

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.