Балкан: Најмногу умрени и заразени во Бугарија, Босна и Романија

158

Македонија веќе не е на врвот на листата на заразени и починати од корона.Тој примат од нас го презедоа Бугарија и Босна и Херцеговина.

Па така вчера во Бугарија имаше 18 починати, во БИХ 13 а во Романија дури 50. Бројот на заразени во Хрватска се искачи на 219 дневно.

Петмина починаа како последица од корна вирусот, кај нас се регистрирани нови 129 заразени во последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.