Барние: Договор за Брегзит е многу тешко, но можно

16

Главниот преговарач на ЕУ за Брегзит Мишел Барние смета дека постигнувањето договор за излез на Велика Британија од ЕУ ќе биде „многу тешко, но можно“.

– ЕУ ќе остане мирна, претпазлива, конструктивна и почитувана. Техничките разговори продолжуваат, рече Барние.

На новинарско прашање дали е можен договор, Барние рече: „Мислам дека е можен договор. Многу тешко, но можно“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.