Барселона го претстави новото засилување Кевин Пантер

Американскиот кошаркар Кевин Пантер официјално стана играч на кошаркарската секција на Барселона.

Пантер е првото засилување за каталонскиот клуб во пресрет на новата сезона и потпиша договор на една година.

Дресот на Партизан американскиот кошаркар го носеше три години и во тој период освои трофеј во АБА лигата.