Миша Алексиќ од „Рибља чорба“ е заразен со коронавирус, од пред три дена е приклучен на респиратор

68
Басистот на групата „Рибља чорба“, Миша Алексиќ е заразен со коронавирус и од 13 ноември е во болницата во КБЦ „Бежаниска коса“. Од пред три дена неговата здравствена состојба е влошена и од тогаш е приклучен на респиратор.
Неговата ќерка, Мина Алексиќ, објави емотивен статус на социјалната мрежа Фејсбук, нагласувајќи дека секој час е негова борба за живот.
„Мојот Миша е болен од ковид и веќе три дена е на респиратор. Секој час е негова борба за живот, како и моја и на мојата мајка за него. Миша би сакал сите наши драги луѓе да знаат каков лав е и борец. Тој би сакал сите луѓе што го сакаат и го почитуваат како мајстор на рокот, овие денови да бидат со нас и да веруваат дека ќе го победиме овој у ***н Ковид. Сите мислевме дека е шега и до пред две недели седев со моето семејство на ручек и се смеевме дека не сакаме да носиме маски и разговаравме каде да одиме на забава или ручек. Сега сум со двајцата родители во болница. Исплашена, да, но и јас храбро верувам во среќа и добра енергија. Ве замолувам да ја испратиме најсилната енергија во универзумот за Миша и тој да биде на сцената со гитара што побрзо “, напиша Мина Алексиќ покрај заедничката фотографија со нејзиниот татко,…..

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.