„Beauty Congress Open Balkan“ на 24 февруари во Скопје!

Скопје на 24 февруари ќе биде место на првиот грандиозен Саем за убавина, што ќе биде и еден од најинспиративните настани на годината.

Да создадеме заедничка магија со креаторите на убавината!

„Beauty Congress Open Balkan“, во организација на престижниот салон за убавина „Beauty Academy“, е конгрес за козметичари и естетичари што ќе се одржи во хотелот „Мериот“ во Скопје, од 10 до 18 часот.

„На конгресот ќе може да се запознаете со многу други професионалци и да ги најдете најдобрите ресурси за вашиот бизнис. Ќе ги добиете најновите информации за производството, презентации и услуги во светот на козметиката. Ќе уживате во различни настани и сесии каде што ќе можете да стекнете нови вештини и да го подобрите вашето постоечко знаење. Настанот е идеален и за доктори кои се со интереси за естетски третмани. Со нетрпение го очекуваме вашето присуство“.

Добредојдовте на настанот наречен Beauty Congress Open Balkan!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.