Беким Сали против влегување во Влада: Алтернатива не може да биде заедно со Кастриот Реџепи и Изет Меџити

243

Деновиве во Алтернатива се водат жестоки дискусии за можноста за спас на владата на Заев и Ахмети или останување во опозиција. Пратеникот Скендер Реџепи делува најгласен што се однесува на влегувањето во владата, а остро против се потпретседателите Зеќирија Ибрахими и Арбен Лабеништи и особено Беким Сали, поранешниот кандидат за општина Чаир, дознава „Zyrtare“.

Сали дури и жестоко реагираше на поддржувачите на идејата за влез во владата. Тој никако не прифаќа да влезе во влада со оние кои најмногу ја имаат оштетено идејата за Алтернатива.

„Не можеме да бидеме заедно во владата со луѓе како Кастриот Реџепи и Изет Меџити“, рекол Беким Сали на една од средбите одржани во последните денови.

Bekim Sali kundër hyrjes në qeveri: Nuk i takon Alternativës të jetë bashkë me Kastriot Rexhepin dhe Izet Mexhitin

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.