Белата куќа: Не постои сомневање дека Трамп е под истрага

182
трамп

Нема основа да размислувам дека претседател е цел на каква и да е истрага, рече тој на прес-конференција.

Трамп во саботата без да изнесе докази напиша на Твитер дека за време на претседателската кампања минатата година бил прислушуван по наредба на тогашниот претседател, Барак Обама.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.