Бен Афлек по 20 години повторно во спот на Џеј Ло, но овојпат посуптилно (ВИДЕО)

Во спотот за нејзината нова песна, баладата „Marry Me“, која ја изведува со Малума, Џенифер Лопез повторно го врбуваше своето старо-ново момче Бен Афлек, кој гостуваше во спотот за нејзината песна „Jenny From the Block“ од 2002 година.

„Се чувствувам толку среќна, среќна и горда што сум со него“, изјави Џенифер Лопез за магазинот „Пипл“ неодамна, а во своето последно видео покажа дел од својот живот зад сцената.

Баладата „Marry Me“ може да се слушне во романтичната комедија со истиот наслов „Ожени ме“ во која Лопез ја има главната улога, а во новото видео на фановите им дава увид во неговиот секојдневен живот, од проби и подготовки за настапи до нежни моменти со саканиот маж.

На видеото, 49-годишниот актер се гушка со Лопез во кревет и ја смее, а во еден момент и тие се држат за раце, иако лицето не му се гледа.

Ова не е првпат Афлек да се појави во видеото на неговата избраничка; Пред точно 20 години тој се појави во спотот Џеј Ло за нејзиниот хит „Jenny From the Block“ во кој таа прикажува ситуации од нејзиниот живот, од одмор на јахта до нежни моменти со актерот, а сето тоа се одвиваше под будното око на папараците, кои потоа тргнаа по нивните стапки.

Неодамна, латино дивата откри како Афлек направил и персонализирано музичко видео за нејзината песна „On My Way“ од „As an Early Valentine’s Day Gift“. Тој во оригиналното музичко видео сплете различни заеднички кадри од нивната прва врска, откри Лопез.

„Гледајќи го, размислувам за патувањето на вистинската љубов, неочекуваните пресврти и пресвртници и дека кога е реално, всушност може да трае вечно. Ова ми го стопи срцето“, изјави Џеј Ло.

Лопез и Афлек се свршија во ноември 2002 година набргу откако почнаа да се забавуваат, но ја прекинаа врската во јануари 2004 година, за повторно да се обединат во пролетта 2021 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.