Бензинот Еуросупер БС-98 поевтин за пола денар, останатите горива со исти цени

nafta cena svetski berzi
Ќе возиме ефтина нафта, пад на цените на светските берзи

Од ноќеска на полноќ, на бензинските пумпи Еуросупер БС-98 ќе биде поевтин за половина денар, додека цените на дизелот и Еуросупер БС-98 остануваат непроменети, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Според ова, цената на Еуросупер БС 98 ќе изнесува 79,50 денари, додека цените на Еуросупер БС-95 останува 78 денари, а дизелот ќе се продава за 70 денари за литар.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 59 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,359 денари за килограм и ќе изнесува 40,733 денари за килограм.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.