Берлускони е многу разочаран од миленичето Милан

Близок извор до таборот на италијанскиот калчо гигант Милан потврди дека сопственикот на „росонерите”, Силвио Берлускони е многу тажен поради моменталната позиција на табелата.

„Милан на најлош можен начин ја заврши 2013 година. Загуби од Интер, моментално е на 13 позиција на табелата, има пет бода повеќе од последниот тим кој е во зоната за испаѓање, има 27 бода помалку од лидерот на табелата Јувентус, 17 побалку од Наполи кој е на третата позиција, последната која води во Лигата на шампиони и има 12 бода помалку од градскиот ривал Интер. Разговарав со сопственикот Силвио Берлускони. Ми призна дека е многу тажен, но додаде дека очекува многу подобри резултати во 2014 година”, изјави анонимниот извор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.