БЕСА го предложи Асаф Адеми за министер за култура

1135

Скопското крило на БЕСА на вечерва одржаниот состанок  го номинира Асаф Адеми за нов министер за култура во Владата на Заев. Адеми е поранешен амбасадор во Данска како и кандидат за градоначалник на Гостивар од БЕСА.

Адеми во моментот е генерален директор на данска компанија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.