Беса го совлада Вардар Неготино, реми на Пелистер и Скопје во ВМФЛ

Лидерот на табелата во Втората македонска фудбалска лига Беса стигна до нов лесен триумф откако денеска беше подобра од Вардар Неготино со 4-1. Стрелци на головите за Беса беа Емини на двапати, Алими и Есати.

Триумф славеше и прилепска Победа која со 2-0 беше подобра од Детонит јуниор, додека Тетекс и Караорман одиграа 1-1. Реми без голови одиграа Пелистер и Скопје 0-0.

БАШКИМИ – КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 2-0

БЕЛАСИЦА – НОВАЦИ 3-1

БЕСА – ВАРДАР НЕГОТИНО 4-1

ОХРИД – АРСИМИ 1-0 

ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ 0-0

ПОБЕДА – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА 2-0 

ТЕТЕКС – КАРАОРМАН 1-1

ВЧЕРА: ОСОГОВО – КАМЕНИЦА – САСА 1-1