Бетис на колена и пред Малага

131

Вкупно пет погодоци беа постигнати на последните два натпревара од 31. коло во шпанската Примера дизвион.

Поголема борва и неизвесност до последниот судиски свиреж имаше на првенствената пресметка помеѓу екипите на Бетис и Малага, а дуелот во Севилја заврши со минимален триумф на гостинот од 2:1.

Далеку порасположени за игра беа фудбалерите на Леванте кои одиграа одлично во сите 90 минути и сосема заслужено со 2:0 го победија домашниот тим на Гранада.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.