Бетонски прегради на булеварот „Цветан Димов“ во Чаир, за крај на хаосот

1815

За да се спречи непрописното преминување на пешаците преку булеварот Цветан Димов, во скопската населба Чаир, градските власти поставуваат бетонски прегради.

Општинските власти на Чаир информираат дека е започнат процесот на поставување на бетонски банкини низ најфреквентниот булевар во градот „Цветан Димов“ со цел да се стави крај на хаосот кој се создаваше.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.