Без струја делови од Аеродром и Зелениково

59

ЕВН Македонија АД известува дека на денеска (среда), без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од село Долно Лисиче и делот кон Драчево (општина Аеродром);

-во периодот од 08:30 до 15:30 часот, корисниците на дел од бул. Видое Смилевски Бато спроти ПСС Ново Лисиче – блок 1, 3, 5, 9 (општина Аеродром)

-во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на дел од село Зелениково околу Млекара (општина Зелениково);

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.