Без струја делови од Сопиште и Карпош

Без електрична енергија денеска ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште и Карпош.

Како што информираат од РЦУК – Скопје, без струја од 8:30 до 14:30 часот ќе бидат корисниците од село Добри Дол, дел од село Ракотинци, ТС Хербаленд во општина Сопиште.

Во период од 10:30 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. „Бриселска“, ул. „Копенхагенска“ и други околни улици во општина Карпош.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.