Без струја утре ќе останат делови од Илинден и Петровец

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, ги  известува граѓаните дека, на ден 29.11.2023 година (среда), поради  технички зафати во електро дистрибутивната  мрежа, без електрична енергија ќе останат:

Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од дел од с. Марино (Општина Илинден).

Од 12:00 до 14:00 часот, корисниците од ул. 1 во с. Катланово и с. Тотинци (Општина Петровец).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.