Без струја утре повеќе делови од Скопје

49

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Ѓорче петров и Студеничани, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 8:30 до 10:30 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улиците „Добромир Хрс“ и „Лазар Димитров“, а од 08:30 до 12:00 часот од улицата „Зеленгора“, Општина Кисела Вода. Исто така, од 08:30 до 12:30 часот без  струја ќе бидат објектите на бул. „Гоце Делчев“ во близина на Бензиската пумпа – „Макпетрол“ спроти поранешниот Саем, како и околните објекти на кејот „Димитар Влахов“ до зградата на МРТВ, Општина Центар.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без напојување со електична енергија ќе бидат корисниците од улиците „Драчевска“ и „Студеничанска“ во селото Драчево, Општина Кисела Вода, и во истиот термин од 09:00 до 12:00 часот корисниците од ул. 60 во селото Волково, Општина Ѓорче Петров, а во периодот од 11:00 до 13:00 часот од село Студеничани (од џамијата кон училиштето), Општина Студеничани

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.