Без вода дел од улиците „Бахар Моис“, „Дрезденска“, „Багдатска“ и „Анкарска“

Прекинато водоснабдување денеска имаат корисниците во дел од улиците „Бахар Моис“, „Дрезденска“, „Багдатска“ и „Анкарска“ во општина Карпош, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Причина за прекинот на водоснабдувањето, како што посочуваат од претпријатието, е уличен дефект ф-80мм на улица „Бахар Моис“ 11А.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до завршување на дефектот, информираат од ЈП Водовод и канализација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.