Без вода денеска ќе бидат улиците „АФЖ“ и „Радишанска“

14

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улица „АФЖ“ и „Радишанска“, информираат од ЈП Водовод и Канализација – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето, како што е наведено во соопштението, е поради дефект на приклучна водоводната цевка Ф 3/4“ на ул.„АФЖ “14 и ќе трае до завршување на работата. (МИА)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.