Крими хроника

Бездомник пронајден мртов во напуштена куќа во Битола

Бездомник пронајден мртов во напуштена куќа во Битола

Случајот е регистриран во 5 часот и 50 минути кога пристигнала екипа на Итната медицинска помош и констатирала смрт кај С.Д. и тешка здравствена состојба кај П.А. кој е пренесен на лекување во битолскиот Клинички центар.

Обвинителството поведе истрага за овој случај и наредена е обдукција врз починатиот за утврдување на причините за неговата смрт.