Безпилотни леталки на САД убиле 10 бунтовници

43

Најмалку 10 бунтовници се убиени во нападот на американската беспилотна леталка во севоразападната племенска област во Пакистан, пренесоа медиумите.

Нападот е извршен само неколку саати откако другата американска беспилотна леталка уби шестмина луѓе во истата област, Северен Вазиристан.

Во таа област бунтовниците се собрале за да ги закопаат телата на погинатите и оние кои биле тргнати во потрага по ранетите, пренесе Франс Прес.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.