Безживотно тело на жена пронајдено во Охридско езеро

375

Безживотно тело на жена пронајдено во Охридско езеро Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа.

Телото го забележал случаен минувач за што ја известил полицијата.

За настанот е известен јавен обвинител кој ќе го предводи увидот на лице место во присуство на полицијата.

СВР Охрид ја потврди информацијата без притоа да даде детали за идентитетот на жртвата ниту за околностите по кој се случил инцидентот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.