Бијонсе стана пчелар: Имам 80.000 пчели, произведувам мед поради моите ќерки

75

Пејачката Бијонсе открила дека има два големи кошници на својот имот од кои произведува „стотици тегли мед годишно“ за приватни цели.

Бијонсе поседува дури „околу 80.000 пчели“.

Триесет и девет годишната пејачка откри дека започнала да се занимава со пчеларство поради нејзините ќерки – Блу Ајви (8) и Руми (3) – на кои медот им помага да ги надминат тешките симптоми.

– Знам дека звучи малку случајно, но имам две кошници. Веќе извесно време го имам на имотот. Имам околу 80.000 пчели и правиме стотици тегли мед годишно. Почнав да се занимавам со пчеларство затоа што моите ќерки, Блу и Руми, имаат страшни алергии, а медот има безброј лековити својства – рекла пејачката.

Пчеларството не е единствениот деловен потфат на оваа голема sвезда – која покрај гореспоменатите ќерки, со сопругот Џеј Зи го има и тригодишниот син Сер. Таа има целосна сопственост на својата музика, филмови и моден бренд Ајви Парк.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.