Бијонсе имала машка дадилка кој бил дилер и наркоман

111

Пред да се омажи за поранешниот дилер, Џеј-Зи, Бијонсе како дете ја одгледал и чувал Белфри Браун, кој се занимавал со истата работа.

Мајката на Бијонсе го именувала него за „дадилка“ на својата ќерка, а тој всушност на таткото на пејачката му доставувал дрога и ги прикривал неговите афери.

-На состаноците на малолетната ќерка тој често доаѓаше издрогиран, вели Браун, кој додава дека му помагал да ги прикрие љубовните афери од сопругата.

Браун во деведесетите бил уапсен при голема полициска истрага.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.