Битолчанец избоден со нож во тепачка

159

На 19.07.2020 во 18.55 часот во СВР Битола, И.А.(32) и В.А.(36) од Битола пријавиле дека околу 12.30 часот во угостителски објект на ул.„Партизанска“ во Битола физички биле нападнати од две лица, при што едното со тврд предмет ги удрило двајцата, а другото со нож му нанело повреда на И.А.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.