Битолчанец пронајден мртов во неговиот дом

На 07.08.2022 е пријавено дека околу 22.00 часот на ул.„Јосиф Христовски“ во Битола, во неговиот дом е пронајден починат П.Л.(54).

Од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

СВР Битола работи на расчистување на настанот.