Битолчани фатени со големи залихи на петарди

111

Двајца битолчани на големо се подготвувале за престојните празници, па дома имале цел арсенал петарди.

Според информациите од  Министерството за внатрешни работи, во неделата, во рамки на контролите кои полицијата редовно ги спроведува на територијата на Македонија направени се претреси во кои се запленети поголеми количества петарди.

Битолската полиција ивршила претрес во домовите на 35-годишниот О.А. и 64-годишниот Н.Д.

Кај О.А. пронашла и запленила 1.515 петарди, додека кај Н.Д. 2.008 петарди, кои најверојатно биле наменети за продажба за престојните празници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.