Битолчанка пронајдена мртва

164

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.