Блиските на загинатите во автобуската несреќа ќе можат да влезат во Бугарија и без документ за Covid-19

103

Во Бугарија ќе биде дозволен влез за сите блиски роднини на настраданите лица во тешката сообраќајна несреќа без разлика дали поседуваат документ поврзан за мерките за заштита од пандемијата со Ковид-19.

Од бугарските погранични органи донесена е одлука за измена на протоколот за влез во Бугарија за Covid-19, соопшти Националниот координативен центар за гранично управување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.