Блокиран сообраќајот на патните правци Велес- Штип и Штип- Скопје

Поради протест и блокада на магистралниот пат Велес – Штип во близина на село Сарамзалино сообраќајот ќе биде во прекин од 13 до 14 часот, информираат од АМСМ.

Од 10:35 часот, поради собир на граѓани, блокиран е патниот правец Штип-Скопје кај новата патарина Кадрифаково.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.