Блокирана полицијата во Охрид поради инцидентот во Волино со истакнување на ‘Сонцето од Кутлеш’

Драма пред полициската станица во Охрид каде попладнево се приведени повеќе лица од општината Дебрца.

Според информации на Алфа, се работи за жители на селото Волино од општина Дебрца, кои се однесени во полициска станица во Охрид затоа што скандирале против „преспанското“ име на земјата, а воедно и го истканувале знамето со Сонцето од Кутлеш.

Екипа на Алфа телевизија е на лице место, очекуваат јавување во живо во вестите во 22 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.