12.8 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024

Бобан Грнчаров во стручниот штаб на ФК Вардар

Поранешниот капитен на екипата, Бобан Грнчаров е нов член на стручниот штаб на фудбалскиот клуб Вардар.

Грнчаров како фудбалер на Вардар има преку 100 настапи за првиот тим, а беше член и на генерацијата која што за првпат настапи во групната фаза на Лигата на Европа.

Скопските „црвено-црни“ му посакаа добредојде на Грне кој пред себе ќе има задача заедно со главниот тренер Никола Глигоров и останатиот дел од стручниот штаб да го вратат клубот во Првата лига.

Во зимскиот преоден рок Вардар ангажираше пет нови играчи, Бенјамин Демир, Филип Гачевски, Дарко Мицевски, Ване Јованов и повратникот од позајмицата во Осогово, Иван Мицевски.

Моментно на табелата во Втората лига – Запад Вардар е на третата позиција со 30 бодови, зад водечките Силекс (42) и Воска Спорт (35).

Во следното коло фудбалерите на Глигоров за три дена на домашен терен ќе играат против четвртопласираниот Тетекс (24).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.