Бoдигapдoт на градоначалникот Велимир Смилевски нaтeпaл вработен во општина Бутел

860

„Насилниците од Бутел за кои пишувавме пред некој ден, потврдија дека станува збор за сериозна група поддржана од градоначалникот Велимир Смилевски која во Бутел прави што сака, а за тоа има поддршка од првиот човек на општината“, пишува Инфомакс.мк.

-Вчера при завршување на работното време насилничка група предводена од Мони Вуќељ, кој е личен бодигард на градоначаникот Велимир Смилевски, неговиот татко Агим и уште едно непознато лице извршиле насилство и го нападнале лицето А.Т вработено во Општина Бутел повеќе од 20 години. Насилството било извршено веднаш пред главниот излез на Општина Бутел, А.Т бил физички нападнат и претепан до бесознание, при што веднаш Мони и групата насилници бегајки го напуштила местото“, информира Инфомакс.мк.

Случајот е пријавен веднаш во Полиција, лицето А.Т е задржано во Скопска Болница и се жали на тешки телесни повреди по телото и главата.

Постојат индиции дека градоначалникот Смилевски, итно реагирал кај командирот на ПС Бутел Сашо Комненовиќ со цел случајот да не добие разрешница, коментираат од овој портал.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.