Богоев од СДСМ напиша па избриша дека полицијата помагала во Собранието

Пратеникот Стефан Богоев од СДСМ најпрво на социјалната мрежа Facebook објави статус оти за време на случувањата во Собранието во четвртокот дека тие „се добро и дека полицијата помага“.

Потоа во налетот на креирање на мислење кај јавноста од страна на неговата партија дека виновна е полицијата Богоев го избриша својот статус.

СДСМ со ова уште еднаш само се фатија како ја жртвуваат вистината и манипулираат со јавноста, пишува Курир.

status

Во четвртокот вечерта по неделовничкото назначување на претеникот од ДУИ Талат Џафери за нов собраниски спикер по предлог на СДСМ, и особено откако од собраниската говорница беше пеена химната на соседна Албанија, предизвиканата маса народ која дотогаш два месеца мирно протестираше и бараше од СДСМ да се повлече од Тиранската платформа како услов да формира влада со албанските партии, влезе во Собранието при што дојде до немилите сцени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.