Богоевски признава дека Заев со предлог законот за ЈО сакал да ја заштити СЈО и Јанева

374

Поранешниот пратеник од СДСМ, Павле Богоевски, призна дека првичниот предлог Закон за Јавно обвинителство имало за цел да ги заштити Специјалното јавно обвинителство и Катица Јанева.

Првичниот предлог закон за Јавното обвинителство требаше да го заштити Специјалното јавно обвинителство, вели Богоевски.

Со ова Богоевски ги потврди изјавите на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски каде што обвинуваше дека СДСМ и Зоран Заев сакаат да ја заштита Катица Јанева и СЈО и само поради тоа не можат да постигнат договор за носење на Законот за Јавно обвинителство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.