Бока Јуниорс останаа без тренер

48

Фудбалскиот тим на Бока Јуниорс минатиот викенд го доживеа еден од најлошите порази во историјата на клубот, бидејќи загуби со вкупен резултат од 5-3, од големиот ривал Ривер Плата.

Раните се уште не се залечени, впечатоците се уште не се средени, а епилогот беше очекуван. Гилермо Барос Скелото не е повеќе тренер на „сино-жолтите”. Скелото поднесе оставка од морални причини поради поразот и ја напушти клупата на Бока по две и пол години.

Освен болката по поразот во финалето, заминувам задоволен, бидејќи знам дека го дадов својот максимум, изјави поранешниот тренер на аргентинскиот гигант.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.