Уапсен Боки 13-ка

205

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.

Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени поладнево на прес-конференција во ЈОРМ во 16:30 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.