Болт побрз и од градски автобус

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри јамајчанецот Усеин Болт, својата посета на Буенос Аирес (Аргентина) ја искористи за да се трка со градски автобус .

 

Оваа трка беше специјално организирана, а поддршка на најбрзот човек на денешницата му даде многубројната публика.
Болт триумфираше на ова трка без поголем напор, а не ја пропушт ии можноста да се фотографира пред поразениот автобус. Тој по ова трка ги одмери силите и со локалните спринтер, кои немаа шанса да го загрозат Јамајчанецот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.