Бомба експлодира пред зградата на парламентот во Крим

94

Експлозивна направа експлодира пред зградата на парламентот на Крим, јави ИТАР – ТАСС.

Ситуацијата е многу вознемирувачка, јавил дописникот на агенцијата.

Група демонстранти се обиделе да влезат во зградата на Врховниот суд на Автономната република во состав на Украина, која што се наоѓа во градот Симферопол. Таму секој момент треба да почне вонредно заседание за разгледување на внатреполитичката ситуација во Украина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.