Бомба: Елмас се враќа во Турција, но сега во Бешикташ!

148

Бомба од Истанбул утринава.

Дијамантот Елиф Елмас се враќа во овој град, но не во Фенербахче каде беше пред 7-8 месеци, туку во лутиот ривал Бешикташ. Медиумите во Турција наголемо пишуваат дека Џенаро Гатузо, новиот стратег на Наполи сериозно одлучил да го испрати на позајмица нашиот репрезентативец и дека изборот паднал на Бешикташ.

Се споменува и некаков состанок со родителите на Дијамантот, сепак се ова е просто за неверување посебно ако се знае врската меѓу Елмас и Фенербахче.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.