Бомба извадена од Охридското Езеро кај Трпејца

Рачна бомба била пронајдена вчера во водите на Охридското Езеро, кај селото Трпејца.

-Од увидот, извршен во присуство на овластено лице од Дирекцијата за заштита и спасување, констатирано е дека се работи за бомба М-17 од Првата светска војна која е безбедно подигната и предадена за натамошна постапка, информира МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.