Бомбашки напад во Египет: Разнеле автобус кој пренесувал туристи

67

Во експлозија на автомобил- бомба во близина на граничниот премин меѓу Израел и Египет на Синајскиот полуостров загинаа тројца туристи, државјани на Јужна Кореја.

Експлозијата се случила во близина на автобус во кој што се превезувале туристите, на граничниот премин Таба. Во автобусот имало вкупно 33 патници, сите од Северна Кореја, од кои 13 се повредени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.